top of page
_DSC0553 3.jpg

Moje maličkost

  Jmenuji se Zuzana Weisová a ke psům jsem se dostala v roce 2013 ve svých devíti letech. Psi se stali mými společníky o dva roky později, kdy jsem si domů (tehdy z peněz od pojišťovny, když se mi povedlo zlomit si ruku) přivezla doslova vyškemraného psíka shetlandského ovčáka Cornyho.

  Celé to začalo nevinně – vesnický cvičák, procházky kolem rybníku... Postupem času jsem ale začala objevovat další možnosti života se psem

Jak šel čas

  Nebylo to ale tak růžové jak se mohlo zdát; než jsme se dopracovali k prvním úspěchům trvalo nám to dobré čtyři roky – tak dlouho mi trvalo přesvědčit ho, že práce je zábava. Zkusili jsme spolu snad každý psí sport; canicross, scootering, sportovní kynologii, nosework, dogpuller,... ale nejvíc ze všech jsme si oba dva zamilovali agility a záchranařinu.

  Tento čas uplynul jako voda a já se odhodlala udělat krok vpřed; hlavně po účasti na MČRM v agility v roce 2021, kdy mi bylo jasné, že Corny je úžasným domácím psem, ale nikdy nebude tím bláznivým pracantem, kterého jsem si přála.

IMG_20190730_213746_495_edited.jpg
Tutu.jpg

Jak je to dnes

  V prosinci roku 2021 se narodila na Slovensku tady ta princezna mini aussieka, která se jmenuje Whitney, ale neuslyšíte mě na ni volat jinak než Witty nebo Wittu.

  Ona byla pes pořizován k výkonu, práci a sportu. Neskutečně překypuje energií a chvíli neposedí. Má za sebou průpravu pro záchranařinu a agility. S Cornym jsou si podobní asi jako den noci, takže práce s nimi vyžaduje absolutně jiný přístup. Každý den s nimi mě učí novým zkušenostem a já jsem za ně nesmírně vděčná. 

A proč právě COTTY? Není za tím právě nikdo jiný než Corny a Witty
bottom of page